• به وبسایت هواپایا تامین خوش آمدید
 • 021-44375714
 • گواهی شده
  ISO 9001: 2009
 • ارائه دهنده پیشرو
  راه حل های صنعتی
 • گواهی شده
  ISO 9001: 2009
 • ارائه دهنده پیشرو
  راه حل های صنعتی

درایر کمپرسور

صفحه اصلی درایر کمپرسور

درایر کمپرسور هوا انواع ویژه‌ای از سیستم‌ها را شامل می‌شود که به طور خاص برای حذف آب موجود در هوای فشرده طراحی شده‌اند. در واقع عملکرد درایر بدین صورت است که هوای فشرده را از بخار پاک می‌کند. فرآیند فشرده سازی هوا باعث افزایش دمای آن می‌شود و در نتیجه شاهد بخار آب خواهیم بود.  هوای فشرده به طور کلی در دمای بالا داری  رطوبت نسبی ۱۰۰٪  می‌باشد.  با خنک شدن هوای فشرده ، بخار آب درون مخزن (ها) ، لوله‌ها ، شیلنگ‌ها و ابزارهایی که در قسمت‌های پایین دستی کمپرسورها  قرار دارند متراکم می‌شود. وجود بخار آب هوای فشرده در این تجهیزات می‌تواند باعث اختلال عملکرد در فرآیندهای حساس صنعتی و همچنین کاهش طول عمر تجهیزات شود به همین دلیل از درایر کمپرسور هوای فشرده استفاده می‌شود.

درایر

درایر کمپرسور هوا چیست؟
مشکلاتی که بخار موجود در این تجهیزات می‌تواند به وجود آورد، شامل از بین رفتن تجهیزات و لوله‌ها به صورت تدریجی ، یخ زدن خطوط خروجی و همچنین ممکن است که کنترل پروسه پنوماتیک را از کار بیندازد و باعث اختلال در عملکرد فرآیندهای مختلف شود. این جا است که استفاده از درایر کمپرسور هوا می تواند چاره ساز باشد و تمام این مشکلات را به کلی برطرف نماید. متخصصان ما در نمایندگی فروش وتعمیرات کمپرسور هواپایا تامین با بررسی موارد زیر سعی بر تعریف هرچه بهتر از درایر کمپرسور هوا به عنوان یک لوازم جانبی کمپرسور خواهند داشت.

 

 • مزایای استفاده از درایر کمپرسور هوا
 • انواع درایر کمپرسور هوا
 • خرید درایر کمپرسور هوا

 

متخصصان ما در مجموعه هواپایا تامین همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی و پاسخگویی به سوالات شما در زمینه فروش و تعمیرات کمپرسور هستند؛ از این رو می‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما  نسبت به اطلاع از خدمات تعمیرات کمپرسور هوا در انواع مختلف آگاهی حاصل کنید.

 

مزایای استفاده از درایر کمپرسور هوا
در واقع استفاده از درایر کمپرسور هوا باعث خواهد شد تا میزان دمای درون کمپرسور کمی پایین‌تر آمده و سبب خشک شدن آب و بخار موجود در کمپرسور خواهد شد. همچنین یک شیر تخلیه بر روی دستگاه وجود دارد که می‌تواند بخار آب جذب شده توسط درایر را به طور زمان‌بندی شده و خودکار تخلیه کند. اگر بخواهیم بگوییم که مهم‌ترین مزایای استفاده از درایر چیست باید بیان کنیم که استفاده از درایر باعث می‌شود تا حد زیادی از فرسایش و پوسیده شدن لوله‌های انتقال جلوگیری شود. همچنین استفاده از درایر  باعث خواهد شد که تجهیزات مختلف خطوط انتقال  از هرگونه آسیب دیدگی مکانیکی در امان بمانند و باعث افزایش کیفیت کار در مخازن می‌شود.

 

انواع درایر کمپرسور هوا
انواع خشک کننده های کمپرسور هوا را می‌توان در دو نوع درایر تبرید  و درایر جذبی دسته بندی کرد.

 

 • درایر تبریدی چیست؟

در مورد درایر تبریدی کمپرسور هوا باید بگوییم که نحوه کارکرد این نوع درایر به صورت مکانیکی بوده و با خنک کردن هوای درون کمپرسور هوای فشرده کار می‌کند.

در واقع این نوع از درایر ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که با کاهش میزان قابل توجهی از دما باعث می‌شوند که رطوبت هوا و بخارات حاصله را به مسیری دیگر هدایت کرده و باعث تنظیم نقطه شبنم هوا در حد استاندارد می‌شوند.

برای خنک کردن هوای فشرده در درایر تبریدی یک مبدل حرارتی وجود دارد. با استفاده از این سیستم ما می‌توانیم به نقطه شبنم اتمسفر ۱ تا ۲۰ درجه سانتی گراد به راحتی دست پیدا کنیم. از مزایای استفاده از درایر  تبریدی کمپرسور هوا این است که سبب می‌شود هزینه نگهداری و تعمیر این سیستم‌ها پایین بیاید و چون از فیلترهای جذب غبار در آن استفاده نشده است حجمش کمتر از دیگر انواع درایر خواهد بود. همین عوامل باعث استفاده گسترده از این نوع درایر ها در بخش‌های مختلفی صنعتی شده و روز به روز استفاده از این نوع درایر در حال افزایش است.

 

 • درایر جذبی چیست؟

در جواب این سؤال که درایر جذبی چیست باید بگوییم که ساختمان درایر جذبی کمپرسور هوا شامل  دو مخزن  و یک کنترلر دیجیتالی برای جداسازی و جذب رطوبت می‌باشد. در واقع توده‌ای از مواد جاذب در این نوع درایر تعبیه شده است که رطوبت هوایی که از داخل آن عبور می‌کند را جذب می‌نماید. درو اقع  در یکی از مخازن رطوبت هوای فشرده جذب شده و در مخزن دیگر عملیات احیاء انجام می‌پذیرد. انواع درایرهای جذبی را با توجه به نوع فرآیند احیاء که می‌تواند گرمایشی یا سرمایشی باشد به انواع زیر تقسیم بندی می‌کنند.

 

 1. درایر های جذبی دَمِشی
 2. درایرهای جذبی بدون حرارت
 3. درایر جذبی تزریق هوای خشک

 

سطوح مختلفی که در مواد جذب کننده این نوع از درایرکمپرسورهوا وجود دارد باعث خواهد شد که رطوبت هوا به محض عبور از میان آن‌ها جذب شود.  بعد از این که مدتی از کارکرد این مواد جذب کننده رطوبت هوا در درایر های جذبی گذشت باید آن‌ها را مجدداً شارژ کرد زیرا بعد از استفاده طولانی مدت کارایی اولیه خود را از دست خواهند داد.

 

همچنین بخوانید درباره ...
قطعات کمپرسور

 

نکات قابل توجه در خرید درایر کمپرسور هوا
برای خرید انواع درایر کمپرسور هوا باید یک سری از نکات را مد نظر قرار دهیم . برای مثال قبل از خرید درایر باید بررسی کنیم که ابعاد مورد نیاز ما چقدر است. اگر ابعاد درایر ما از اندازه مورد نیاز کوچک‌تر باشد باعث می‌شود که کارایی لازم را برای خشک کردن هوا نداشته باشد زیرا تولید گرمای زیاد در دستگاه می‌کند. بنابراین سایز و ابعاد دستگاه مهم‌ترین گزینه در خرید آن است که باید مورد توجه قرار گیرد. برای این که قبل از خرید این قطعه اطلاعات لازم را بگیرید می‌توانید با کارشناسان شرکت هواپایا تامین تماس گرفته تا راهنمایی‌های لازم با توجه به آنچه که برای کارایی بهتر نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند. از دیگر مواردی که در خرید درایرها لازم است توجه شود توجه به کشور سازنده و متریال به کار رفته در آن است. زیرا به تجربه دیده شده است که این قطعه  تازه خریداری شده بعد از یک مدت کوتاهی کار کردن کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند و یا به کلی از کار می افتند بنابراین توصیه می‌شود در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم