• به وبسایت هواپایا تامین خوش آمدید
 • 021-44375714
 • گواهی شده
  ISO 9001: 2009
 • ارائه دهنده پیشرو
  راه حل های صنعتی
 • گواهی شده
  ISO 9001: 2009
 • ارائه دهنده پیشرو
  راه حل های صنعتی

فیلتر کمپرسور

صفحه اصلی فیلتر کمپرسور

دستگاه کمپرسور هوا نوعی دستگاه فشرده‌سازی هوا و انواع گازها هستند که در صنایع مختلف سبک و سنگین کاربرد دارند. صنعت ذوب آهن و فولاد، صنعت خودروسازی و صنعت چوب از جمله مهمترین صنایعی هستند که در آنها از دستگاه کمپرسور هوا استفاده می‌شود. این قطعه مهم‌ترین بخش این دستگاه است که وظیفه رطوبت‌گیری و ممانعت از ورود ذرات اضافی و مخرب به سایر اجزای کمپرسور هوا را بر عهده دارد. این فیلترها در انواع مختلف تولید می‌شوند و تأثیر مستقیمی بر کارایی دستگاه دارند. فیلتر هوا درکنار قطعاتی مانند درایر کمپرسور هوا، روغن و … از لوازم جانبی مورد نیاز برای کارکرد صحیح این ماشین مکانیکی محسوب می‌شوند.

فیلتر کمپرسور

کاربرد فیلتر هوا کمپرسور چیست؟
کاربرد فیلتر هوا در وهله نخست افزایش بهره‌وری از طریق تصفیه بهینه است. علاوه بر این سیستم‌های فیلتر در دستگاه کمپرسور هوا، از تجهیزات محافظت می‌کنند و در واقع می‎توانند با از بین بردن آلودگی‌هایی که در صورت عدم فیلترینگ، در داخل تجهیزات به گردش در می‌آیند ، عمر سیستم کمپرسور هوا را افزایش دهند.گرد و غبار، روغن‌ها و سایر موارد زائد، موجب سایش عناصر کمپرسور، دریچه‌ها و سایر اجزا می­شوند و فیلترها در جلوگیری از بروز این مشکلات مهمترین عامل هستند و ظرفیت خروجی دستگاه را افزایش می‌دهند.

کارآیی سیستم هوای فشرده شده شما به فیلتر ورودی متکی است. این هوا قبل از رها شدن در کمپرسور هوا، توسط فیلتر  تمیز می‌شود و به این فیلتر است که به عنوان اولین مرحله فیلتراسیون عمل می‌کند. با توجه به این موضوع، سرمایه‌گذاری برای خرید یک فیلتر هوای با کیفیت می‌تواند در طولانی مدت، با افزایش راندمان دستگاه، به حداقل رساندن خدمات و طولانی شدن عمر سرویس کمپرسور هوا، موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های جانبی احتمالی و صرفه‌جویی در زمان گردد.

 


شما می‌توانید هم اکنون برای خرید فیلتر هوا از طریق شماره تماس‌های نمایندگی فروش و تعمیرات کمپرسور هواپایا تامین اقدام کنید.


 

انواع فیلتر هوا کمپرسور
فیلترهای هوای دستگاه کمپرسور در کنار قطعاتی مانند درایر کمپرسور هوا، روغن کمپرسور و … که از لوازم جانبی مورد نیاز برای کار دستگاه حساب می‌شوند همواره با توجه نوع و کارایی دستگاه شما متفاوت هستند. مهمترین این فیلترها را می‌توان اینگونه نام برد.

 

 • فیلتر هوا کمپرسور پیستونی:

کمپرسورهای پیستونی از جمله دستگاه‌هایی هستند که در کارگاه‌های صنعتی کوچک و بزرگ، تعمیرگاه‌ها و در عملیات‌های ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیلتر هوا کمپرسور پیستونی از ورود ذرات معلق به داخل دستگاه جلوگیری می‌کند و باعث افزایش راندمان دستگاه می‌شود. این فیلتر توسط برندها و شرکت‌های تولیدی عموماً با کاورهای پوششی مخصوصی تولید می‌شود.

 

 • فیلتر کمپرسور دیزلی:

کمپرسورهای دیزلی برای حفاری‌ها در مناطق نفتی، معادن، عملیات‌های عمرانی و راه‌سازی و در کارخانه‌های صنعتی بزرگ کاربرد دارند. با توجه به کاربرد این دستگاه و میزان هوادهی آن، فیلتر هوا کمپرسور دیزلی باید دارای کیفیت و کارایی مطلوبی باشد. این فیلترها دارای نصب آسانی هستند و ابعاد مناسبی را دارند و از دوام بالایی برخوردارند.

 

همچنین بخوانید درباره ...
قطعات کمپرسور

 

 • فیلتر کمپرسور هوای فشرده:

کمپرسور هوای فشرده در انواع دینامیکی و جا‌به‌جایی مثبت دسته‌بندی می‌شوند. این نوع کمپرسور نیز در پزشکی و صنایع مختلف کاربرد دارد. فیلتر کمپرسور هوای فشرده از نفوذ آلودگی‌های خارجی مانند رطوبت و ذرات گرد و خاک و همچنین آلودگی‌های داخلی مانند روغن و ذرات به جای مانده از زنگ‌زدگی در سامانه جلوگیری می‌کند.

 

 • فیلتر هوا کمپرسور باد:

کمپرسورهای باد هوای محیط را به صورت متراکم در می­‌آورند و در دو نوع صنعتی و غیر صنعتی تولید می‌گردند. انواع صنعتی این نوع کمپرسور برای استفاده در ماشین آلات صنعتی و کارخانه‌ها تعبیه می‌شوند. فیلتر هوا کمپرسور باد علاوه بر کارکرد اصلی که جلوگیری از ذرات و آلودگی‎‌ها به داخل سامانه کمپرسور است، نقش مهمی را در کاهش صدای کمپرسور در زمان فعالیت ایفا می‎‌نمایند. از آنجایی که این کمپرسورهای در مکان‌هایی دارای ذرات معلق و گرد و غبار فراوان استفاده می‌شوند لازم است که در بسته به آلودگی‌های محیطی و زمان کارکرد دستگاه، در دوره‌های شش ماهه تعویض شوند تا کارایی دستگاه کمپرسور کاهشی پیدا نکند.

 

نکات مهم در زمان خرید فیلتر
در زمان خرید این قطعه باید به پارامترهای مهم در کارایی دستگاه توجه نمود. مهمترین این پارامترها و متغیرها در موارد ذیل خلاصه می‌گردد:

 

 • بازده استخراج: میزان پالایش گرد و غبار و آلودگی‌ها از مهمترین موارد در انتخاب یک فیلتر هوا کمپرسور مناسب است.
 • سرعت جریان: فیلتر باید مطابق با سرعت جریان گزینش شود تا بازدهی مناسبی را با توجه به جریان داشته باشد. در صورت عدم تطابق سرعت جریان و ظرفیت فیلتر، با افت شدید کارایی فیلتر مواجه خواهیم شد.
 • مقاومت در برابر جریان و ظرفیت ورودی گرد و غبار: این موارد نقش تعیین کننده‌ای را در عمراین قطعه ایفا می‌کنند. گرد و غبار انباشته شده بر روی فیلتر، موجب افت فشار دستگاه در دراز مدت می‌گردد. در صورت عدم کیفیت و کارایی فیلتر، در مدت زمان کوتاهی پس از کارکرد دستگاه، با افت فشار روبرو می­گردیم.
 • دمای فیلتر: کمپرسورهای هوا معمولاً دمای هوای ورودی را تا پانزده درجه بالا می‌برند. این دما بسته به کیفیت و کارایی فیلتر متغیر است.
 • علاوه بر این موارد لازم است برای خرید فیلتر، فیلترهای تولید شده توسط برندها و شرکت‌های معتبر را انتخاب کنیم. چرا که دارای کیفیت امتحان شده و خدمات پس از فروش مناسبی هستند.

 

باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری در فیلترهای هوا مناسب برای کمپرسورهای یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان برای کاهش هزینه‌ها انجام داد. انتخاب فیلتر هوای مناسب، تمیز کردن و روغن­ گیری آن و تعویض و  جایگزینی آنها در فواصل معین ، باید یک قسمت منظم از نگهداری کمپرسور شما باشد.

 


در ادامه یکی از معروف ترین فیلتر هواهای کمپرسور برند اطلس کوپکو را به شما معرفی خواهیم کرد.


 

مشخصات فیلتر سپراتور GA اطلس کوپکو
به طور کلی فیلتر هوا کمپرسور اطلس کوپکو و یا هر کمپرسور دیگری یکه قطعه مصرفی می‌باشد، به این معنا که با گذشت زمان اشباع شده و نیاز به تعویض خواهد داشت. فیلتر سپراتور اطلس کوپکو نیز از این امر مستثنی نبوده  با گذر عمر کاری ما بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساعت بسته به مواد اولیه نیاز به تعویض خواهد داشت و شما می‌بایست برای خرید فیلتر کمپرسور هوای جدیدی اقدام کنید.

برای خرید فیلتر کمپرسور هوا اطلس کوپکو مدل سپراتور GA باید اطلاعات دقیقی درباره ابعاد و فشار آن داشته باشید. این فیلتر دارای ابعاد زیر می‌باشد.

 

 • ارتفاع : ۲۵۰ میلیمتر
 • فلنج فیلتر : ۱۳۵ میلیمتر
 • قطر فیلتر : ۲۲۰ میلیمتر
 • دهنه فیلتر : ۹۰ میلیمتر ۶ عدد سوراخ ۱۵ میلیمتری و یک عدد پیچ M8 *20 بر روی فلنج فیلتر وجود دارد.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم